Register
Forgot your password?

Search filter


Search results

Gomoku World Championship - BT

Gábor Gyenes

Rating: 1600

Oleg Bulatovsky

Rating: 1695
vs
0
1
-12Rating change12
26 minUsed time48 min
Game info
Round 2
Date : 2017-07-23
Swap: Two more stones, +

Country: Czech Republic Organizer: RIF
City: Prague System: Swiss
Start date: 2017-07-23 Opening rule: Swap 2
End date: 2017-07-29 Timelimit: 90 minutes + 30 sec/move

RoundsPointsTiebreakRc
#Name123456789BuchBerg
1Maxim Karasyov11171312081415161131849.542.5+65
2Michał Zajk8119141113050617191749.538+4
3Štěpán Tesařík15110110912160701115165031.5+36
4Oleg Bulatovsky1211612014110110815071648.528+4
5Igor Eged1006½131161141211041305.55028.25-4
6Tomáš Němec13½5½14½12191312010815.55028+20
7Lukáš Souček911016180111191312040549.523.5+54
8Radim Kostlivý201312117110101401416054619.5+14
9Łukasz Majksner70201111306012110115120544.521-40
10Jan Purkrábek513018119140809016120154119+20
11Georg-Romet Topkin101519017170-11613021153713-2
12Jussi Ikonen4017119060-19020121115153111+27
13Jakub Horák6½8050181201140-1171104.53812.75+105
14Bogdan Brachaczek2011816½405013115½80170440.515.25-83
15Ekaterina Rumyantseva3011020121119½17114½90120435.510.75+36
16Gábor Gyenes171407050211181110100-1435.59-85
17Tereza Hackerová160120-111018115019113014143411.5+4
18Huang Xiuyi-11401001301701602112011914286.5-242
19Georgiy Metreveli2112012110015½70170-11803.5358-320
20Madli Mirme14090150-1130211120180100232.51-43
21Asso Randma190-180150160200180120110132.50-30
Round 1
1364 Jakub Horák 0,5:0,5 Tomáš Němec 1647
1142 Asso Randma 0:1 Georgiy Metreveli 1543
1597 Gábor Gyenes 1:0 Tereza Hackerová 1222
1223 Ekaterina Rumyantseva 0:1 Štěpán Tesařík 1603
1636 Bogdan Brachaczek 1:0 Madli Mirme 1359
1658 Łukasz Majksner 0:1 Lukáš Souček 1422
1695 Oleg Bulatovsky 1:0 Jussi Ikonen 1433
1698 Maxim Karasyov 1:0 Georg-Romet Topkin 1437
1708 Igor Eged 0:1 Jan Purkrábek 1441
1512 Radim Kostlivý 0:1 Michał Zajk 1809
Round 2
1433 Jussi Ikonen 1:0 Tereza Hackerová 1219
1431 Georg-Romet Topkin 1:0 Ekaterina Rumyantseva 1220
1633 Łukasz Majksner 1:0 Madli Mirme 1354
1507 Radim Kostlivý 1:0 Jakub Horák 1364
1647 Tomáš Němec 0,5:0,5 Igor Eged 1682
1467 Jan Purkrábek 0:1 Štěpán Tesařík 1606
1500 Huang Xiuyi 0:1 Bogdan Brachaczek 1641
1600 Gábor Gyenes 0:1 Oleg Bulatovsky 1695
1704 Maxim Karasyov 1:0 Lukáš Souček 1447
1814 Michał Zajk 1:0 Georgiy Metreveli 1543
Round 3
1507 Radim Kostlivý 1:0 Asso Randma 1142
1457 Jan Purkrábek 1:0 Huang Xiuyi 1500
1680 Igor Eged 1:0 Jakub Horák 1364
1213 Ekaterina Rumyantseva 1:0 Madli Mirme 1349
1433 Jussi Ikonen 0:1 Georgiy Metreveli 1543
1588 Gábor Gyenes 0:1 Lukáš Souček 1441
1438 Georg-Romet Topkin 0:1 Łukasz Majksner 1638
1649 Tomáš Němec 0,5:0,5 Bogdan Brachaczek 1641
1616 Štěpán Tesařík 0:1 Maxim Karasyov 1710
1707 Oleg Bulatovsky 0:1 Michał Zajk 1814
Round 4
1649 Tomáš Němec 1:0 Jussi Ikonen 1433
1219 Tereza Hackerová 0:1 Georg-Romet Topkin 1430
1142 Asso Randma 0:1 Ekaterina Rumyantseva 1235
1364 Jakub Horák 1:0 Huang Xiuyi 1500
1680 Igor Eged 1:0 Gábor Gyenes 1566
1463 Lukáš Souček 0:1 Radim Kostlivý 1507
1457 Jan Purkrábek 1:0 Georgiy Metreveli 1543
1646 Łukasz Majksner 0:1 Štěpán Tesařík 1604
1641 Bogdan Brachaczek 0:1 Oleg Bulatovsky 1696
1722 Maxim Karasyov 0:1 Michał Zajk 1825
Round 5
1449 Lukáš Souček 1:0 Georg-Romet Topkin 1437
1327 Madli Mirme 0:1 Jakub Horák 1364
1555 Gábor Gyenes 1:0 Asso Randma 1142
1212 Tereza Hackerová 1:0 Huang Xiuyi 1500
1235 Ekaterina Rumyantseva 0,5:0,5 Georgiy Metreveli 1543
1649 Tomáš Němec 1:0 Łukasz Majksner 1628
1691 Igor Eged 1:0 Bogdan Brachaczek 1628
1709 Oleg Bulatovsky 1:0 Jan Purkrábek 1457
1711 Maxim Karasyov 1:0 Radim Kostlivý 1521
1622 Štěpán Tesařík 1:0 Michał Zajk 1836
Round 6
1719 Maxim Karasyov 1:0 Oleg Bulatovsky 1715
1364 Jakub Horák 0:1 Bogdan Brachaczek 1615
1235 Ekaterina Rumyantseva 1:0 Tereza Hackerová 1212
1327 Madli Mirme 1:0 Asso Randma 1142
1543 Georgiy Metreveli 0:1 Lukáš Souček 1464
1613 Łukasz Majksner 1:0 Jussi Ikonen 1433
1704 Igor Eged 1:0 Michał Zajk 1811
1513 Radim Kostlivý 1:0 Jan Purkrábek 1451
1664 Tomáš Němec 1:0 Štěpán Tesařík 1647
1555 Gábor Gyenes 1:0 Huang Xiuyi 1500
Round 7
1735 Maxim Karasyov 1:0 Igor Eged 1725
1422 Georg-Romet Topkin 1:0 Gábor Gyenes 1555
1615 Bogdan Brachaczek 0,5:0,5 Ekaterina Rumyantseva 1250
1790 Michał Zajk 1:0 Tomáš Němec 1679
1543 Georgiy Metreveli 0:1 Tereza Hackerová 1197
1464 Lukáš Souček 1:0 Štěpán Tesařík 1632
1438 Jan Purkrábek 0:1 Łukasz Majksner 1613
1526 Radim Kostlivý 0:1 Oleg Bulatovsky 1699
1142 Asso Randma 0:1 Huang Xiuyi 1500
1327 Madli Mirme 0:1 Jussi Ikonen 1433
Round 8
1197 Tereza Hackerová 0:1 Jakub Horák 1364
1429 Jan Purkrábek 1:0 Gábor Gyenes 1533
1433 Jussi Ikonen 1:0 Asso Randma 1142
1327 Madli Mirme 0:1 Huang Xiuyi 1500
1444 Georg-Romet Topkin 0:1 Štěpán Tesařík 1609
1517 Radim Kostlivý 1:0 Bogdan Brachaczek 1602
1263 Ekaterina Rumyantseva 0:1 Łukasz Majksner 1622
1709 Igor Eged 1:0 Oleg Bulatovsky 1708
1801 Michał Zajk 1:0 Lukáš Souček 1487
1751 Maxim Karasyov 1:0 Tomáš Němec 1668
Round 9
1142 Asso Randma 0:1 Georg-Romet Topkin 1435
1327 Madli Mirme 0:1 Jan Purkrábek 1450
1582 Bogdan Brachaczek 0:1 Tereza Hackerová 1197
1259 Ekaterina Rumyantseva 0:1 Jussi Ikonen 1433
1537 Radim Kostlivý 0:1 Tomáš Němec 1656
1692 Oleg Bulatovsky 1:0 Lukáš Souček 1483
1725 Igor Eged 0:1 Štěpán Tesařík 1618
1805 Michał Zajk 1:0 Łukasz Majksner 1626
1763 Maxim Karasyov 1:0 Jakub Horák 1364
1500 Huang Xiuyi 1:0 Georgiy Metreveli 1543