Register
Forgot your password?

Search filter


Search results

Youth European Championship

Markus Ikla

Rating: 1283

Kuno Kolk

Rating: 1460
vs
0
1
-8Rating change8
Game info
Round 7
Date : 2017-05-02

Country: Greece Organizer: RIF
City: Chania System: Swiss
Start date: 2017-05-02 Opening rule: Swap 2
End date: 2017-05-02 Timelimit: 20 minutes

RoundsPointsTiebreakRc
#Name1234567M. buchBuch
1Villem Mesila22161321151131214172231+11
2Georg-Romet Topkin4111215191311071625.534.5+38
3Kuno Kolk36110120181201415162332+14
4Denis Fedotov5046112118115110110522.530.5-372
5Markus Ikla41251202611711913052231-18
6Kristofer Lõhmus33110231251817020152131+320
7Mark Heidmets351130291241916120520.529.5-17
8Tauri Purk2413011413060161151520.529.5-24
9Oleg Semenov161291131207027114152029-343
10Wang Qingqing261303911913414017151927-346
11Tatiana Prokopets391270260381421251131513190
12Sander Piik471204042124½3312514.516.523.5-4
13Aleksei Vostriakov28171902711021111042232+100
14Danila Yusupmurzin21131180281201309042130-83
15Nikita Diachkov19138127110402618042029-211
16Gennady Ponezhin902111704012818027141926+124
17Maxim Metreveli2904511613215030110041825-517
18Maksim Lavrik-Karmazin23120038140190341261418250
19Fyodor Karpov1504114411001815030141825-208
20Vladislava Vohtomina-1181302211402416041726.5-346
21Mairon Moisto140160351361321130371417240
22Karl-Mattias Moor1033140120025038131141524-71
23Daria Popova1804316044130032128141522+258
24Evgenii Epifanov804213117012½2003813.518.525.5-247
25Arseni Pestov4315030160221110120321.528.5-384
26Johan-Eerik Kõlar1003511115029115018032129-175
27Kristina Stulova34111115013037190160320280
28Karl-Ustav Kõlar130371341140160291230318250
29Daria Stulova171907031126028041131825-335
30Kirill Stoianov4218025033123117019031825-131
31Mart Narva371140240290361351220316.523.50
32Ivan Gromov4414011017021023046131624-230
33Andrei Prokopyev60220431300461120391315.521.5-220
34Alla Makhina27047128039110018045131420-342
35Darya Yusupmurzina7026021047139131040131420+114
36Andres Juht3039047121031041143131320-346
37Egor Stoianov31028046141127040121031318+209
38Daria Tolstoguzova461150180110441220240217.523.50
39Jaan Oskar Narva110361100340350441330217240
40Ruslan Shabanov451320220160471370350215200
41Regina Narva20190-137045136029021321-112
42Alisa Epifanova300240451120110430-1213200
43Maie Poiklik250230330450-1421360211170
44Zilvinas Zilinskas320-1190230380390471211160
45Giannis Spanoudakis400170420431410461340211160
46Manolis Paizis38040370-1330450320111180
47Inga Plado120340360350400-144011117.5-691
Round 1
1570 Villem Mesila 1:0 Karl-Mattias Moor 1341
1428 Georg-Romet Topkin 1:0 Regina Narva 1240
1454 Kuno Kolk 1:0 Andres Juht 1500
1598 Denis Fedotov 0:1 Markus Ikla 1293
1130 Kristofer Lõhmus 1:0 Andrei Prokopyev 1025
1472 Mark Heidmets 1:0 Darya Yusupmurzina 1058
1632 Tauri Purk 1:0 Evgenii Epifanov 1500
1500 Oleg Semenov 1:0 Gennady Ponezhin 1409
1500 Wang Qingqing 1:0 Johan-Eerik Kõlar 1158
1500 Tatiana Prokopets 1:0 Jaan Oskar Narva 1125
1109 Sander Piik 1:0 Inga Plado 1500
1500 Aleksei Vostriakov 1:0 Karl-Ustav Kõlar 1458
1500 Danila Yusupmurzin 1:0 Mairon Moisto 1099
1500 Nikita Diachkov 1:0 Fyodor Karpov 1191
1500 Maxim Metreveli 0:1 Daria Stulova 1500
1500 Maksim Lavrik-Karmazin 1:0 Daria Popova 1500
1283 Arseni Pestov 1:0 Maie Poiklik 1500
1500 Kristina Stulova 1:0 Alla Makhina 1500
1463 Kirill Stoianov 1:0 Alisa Epifanova 1500
1075 Mart Narva 1:0 Egor Stoianov 949
1500 Ivan Gromov 1:0 Zilvinas Zilinskas 1500
1500 Daria Tolstoguzova 1:0 Manolis Paizis 1500
938 Ruslan Shabanov 1:0 Giannis Spanoudakis 1500
Round 2
1570 Villem Mesila 1:0 Kristofer Lõhmus 1130
1428 Georg-Romet Topkin 1:0 Sander Piik 1109
1500 Vladislava Vohtomina 1:0 Maksim Lavrik-Karmazin 1500
1454 Kuno Kolk 1:0 Wang Qingqing 1500
1598 Denis Fedotov 1:0 Manolis Paizis 1500
1293 Markus Ikla 1:0 Arseni Pestov 1283
1472 Mark Heidmets 0:1 Aleksei Vostriakov 1500
1632 Tauri Purk 1:0 Kirill Stoianov 1463
1500 Oleg Semenov 1:0 Daria Stulova 1500
1500 Tatiana Prokopets 0:1 Kristina Stulova 1500
1500 Danila Yusupmurzin 1:0 Mart Narva 1075
1500 Nikita Diachkov 1:0 Daria Tolstoguzova 1500
1409 Gennady Ponezhin 1:0 Mairon Moisto 1099
1500 Maxim Metreveli 1:0 Giannis Spanoudakis 1500
1191 Fyodor Karpov 1:0 Regina Narva 1240
1341 Karl-Mattias Moor 1:0 Andrei Prokopyev 1025
1500 Daria Popova 1:0 Maie Poiklik 1500
1500 Evgenii Epifanov 1:0 Alisa Epifanova 1500
1158 Johan-Eerik Kõlar 1:0 Darya Yusupmurzina 1058
1458 Karl-Ustav Kõlar 1:0 Egor Stoianov 949
1500 Ivan Gromov 1:0 Ruslan Shabanov 938
1500 Alla Makhina 1:0 Inga Plado 1500
1500 Andres Juht 0:1 Jaan Oskar Narva 1125
Round 3
1598 Denis Fedotov 1:0 Sander Piik 1105
1130 Kristofer Lõhmus 1:0 Daria Popova 1500
1472 Mark Heidmets 1:0 Daria Stulova 1500
1632 Tauri Purk 1:0 Danila Yusupmurzin 1500
1500 Oleg Semenov 1:0 Aleksei Vostriakov 1500
1500 Wang Qingqing 1:0 Jaan Oskar Narva 1125
1500 Tatiana Prokopets 0:1 Johan-Eerik Kõlar 1158
1500 Nikita Diachkov 1:0 Kristina Stulova 1500
1409 Gennady Ponezhin 0:1 Maxim Metreveli 1500
1500 Maksim Lavrik-Karmazin 1:0 Daria Tolstoguzova 1500
1191 Fyodor Karpov 1:0 Zilvinas Zilinskas 1500
1099 Mairon Moisto 1:0 Darya Yusupmurzina 1058
1341 Karl-Mattias Moor 1:0 Ruslan Shabanov 938
1500 Evgenii Epifanov 1:0 Mart Narva 1075
1283 Arseni Pestov 1:0 Kirill Stoianov 1463
1458 Karl-Ustav Kõlar 1:0 Alla Makhina 1500
1025 Andrei Prokopyev 1:0 Maie Poiklik 1500
949 Egor Stoianov 1:0 Manolis Paizis 1500
1500 Andres Juht 1:0 Inga Plado 1500
1500 Alisa Epifanova 1:0 Giannis Spanoudakis 1500
1570 Villem Mesila 1:0 Ivan Gromov 1500
1432 Georg-Romet Topkin 1:0 Markus Ikla 1293
1454 Kuno Kolk 1:0 Vladislava Vohtomina 1500
Round 4
1500 Aleksei Vostriakov 1:0 Kristina Stulova 1500
1500 Tatiana Prokopets 1:0 Daria Tolstoguzova 1500
1105 Sander Piik 1:0 Alisa Epifanova 1500
1500 Vladislava Vohtomina 1:0 Karl-Mattias Moor 1341
1500 Danila Yusupmurzin 1:0 Karl-Ustav Kõlar 1458
1409 Gennady Ponezhin 1:0 Ruslan Shabanov 938
1500 Maxim Metreveli 1:0 Ivan Gromov 1500
1099 Mairon Moisto 1:0 Andres Juht 1500
1500 Daria Popova 1:0 Zilvinas Zilinskas 1500
1500 Daria Stulova 1:0 Mart Narva 1075
1463 Kirill Stoianov 1:0 Andrei Prokopyev 1025
1500 Alla Makhina 1:0 Jaan Oskar Narva 1125
949 Egor Stoianov 1:0 Regina Narva 1240
1500 Maie Poiklik 0:1 Giannis Spanoudakis 1500
1058 Darya Yusupmurzina 1:0 Inga Plado 1500
1570 Villem Mesila 1:0 Nikita Diachkov 1500
1442 Georg-Romet Topkin 1:0 Oleg Semenov 1500
1454 Kuno Kolk 1:0 Tauri Purk 1632
1598 Denis Fedotov 1:0 Maksim Lavrik-Karmazin 1500
1283 Markus Ikla 1:0 Johan-Eerik Kõlar 1158
1130 Kristofer Lõhmus 1:0 Arseni Pestov 1283
1472 Mark Heidmets 1:0 Evgenii Epifanov 1500
1500 Wang Qingqing 1:0 Fyodor Karpov 1191
Round 5
1105 Sander Piik 0,5:0,5 Evgenii Epifanov 1500
1500 Vladislava Vohtomina 0:1 Danila Yusupmurzin 1500
1409 Gennady Ponezhin 1:0 Karl-Ustav Kõlar 1458
1500 Maksim Lavrik-Karmazin 0:1 Fyodor Karpov 1191
1099 Mairon Moisto 1:0 Ivan Gromov 1500
1341 Karl-Mattias Moor 0:1 Arseni Pestov 1283
1500 Daria Popova 0:1 Kirill Stoianov 1463
1158 Johan-Eerik Kõlar 1:0 Daria Stulova 1500
1500 Kristina Stulova 1:0 Egor Stoianov 949
1075 Mart Narva 1:0 Andres Juht 1500
1025 Andrei Prokopyev 1:0 Manolis Paizis 1500
1058 Darya Yusupmurzina 1:0 Jaan Oskar Narva 1125
1500 Daria Tolstoguzova 1:0 Zilvinas Zilinskas 1500
1283 Markus Ikla 1:0 Maxim Metreveli 1500
1130 Kristofer Lõhmus 1:0 Tauri Purk 1608
1472 Mark Heidmets 1:0 Oleg Semenov 1500
1500 Wang Qingqing 1:0 Alla Makhina 1500
1500 Tatiana Prokopets 1:0 Alisa Epifanova 1500
1570 Villem Mesila 1:0 Aleksei Vostriakov 1500
1442 Georg-Romet Topkin 1:0 Kuno Kolk 1478
1598 Denis Fedotov 1:0 Nikita Diachkov 1500
1240 Regina Narva 1:0 Giannis Spanoudakis 1500
938 Ruslan Shabanov 1:0 Inga Plado 1500
Round 6
1570 Villem Mesila 1:0 Georg-Romet Topkin 1460
1460 Kuno Kolk 1:0 Danila Yusupmurzin 1500
1075 Mart Narva 1:0 Darya Yusupmurzina 1058
949 Egor Stoianov 1:0 Ruslan Shabanov 938
1500 Andres Juht 1:0 Regina Narva 1240
1125 Jaan Oskar Narva 1:0 Zilvinas Zilinskas 1500
1500 Alisa Epifanova 0:1 Maie Poiklik 1500
1500 Giannis Spanoudakis 1:0 Manolis Paizis 1500
1500 Nikita Diachkov 1:0 Johan-Eerik Kõlar 1158
1500 Maxim Metreveli 1:0 Kirill Stoianov 1463
1500 Maksim Lavrik-Karmazin 1:0 Alla Makhina 1500
1341 Karl-Mattias Moor 1:0 Daria Tolstoguzova 1500
1500 Daria Popova 1:0 Ivan Gromov 1500
1458 Karl-Ustav Kõlar 1:0 Daria Stulova 1500
1598 Denis Fedotov 1:0 Wang Qingqing 1500
1283 Markus Ikla 1:0 Fyodor Karpov 1191
1130 Kristofer Lõhmus 0:1 Mark Heidmets 1472
1608 Tauri Purk 1:0 Gennady Ponezhin 1409
1500 Oleg Semenov 1:0 Kristina Stulova 1500
1500 Tatiana Prokopets 1:0 Arseni Pestov 1283
1105 Sander Piik 1:0 Andrei Prokopyev 1025
1500 Aleksei Vostriakov 1:0 Mairon Moisto 1099
1500 Vladislava Vohtomina 1:0 Evgenii Epifanov 1500
Round 7
1500 Inga Plado 0:1 Zilvinas Zilinskas 1500
1500 Manolis Paizis 0:1 Ivan Gromov 1500
1500 Giannis Spanoudakis 0:1 Alla Makhina 1500
1500 Maie Poiklik 0:1 Andres Juht 1500
938 Ruslan Shabanov 0:1 Darya Yusupmurzina 1058
1240 Regina Narva 0:1 Daria Stulova 1500
1500 Daria Tolstoguzova 0:1 Evgenii Epifanov 1500
1125 Jaan Oskar Narva 0:1 Andrei Prokopyev 1025
949 Egor Stoianov 0:1 Mairon Moisto 1099
1075 Mart Narva 0:1 Karl-Mattias Moor 1341
1463 Kirill Stoianov 0:1 Fyodor Karpov 1191
1458 Karl-Ustav Kõlar 0:1 Daria Popova 1500
1500 Kristina Stulova 0:1 Gennady Ponezhin 1409
1158 Johan-Eerik Kõlar 0:1 Maksim Lavrik-Karmazin 1500
1283 Arseni Pestov 0:1 Sander Piik 1105
1500 Maxim Metreveli 0:1 Wang Qingqing 1500
1500 Nikita Diachkov 0:1 Tauri Purk 1608
1500 Danila Yusupmurzin 0:1 Oleg Semenov 1500
1500 Vladislava Vohtomina 0:1 Kristofer Lõhmus 1130
1472 Mark Heidmets 0:1 Georg-Romet Topkin 1449
1283 Markus Ikla 0:1 Kuno Kolk 1460
1500 Tatiana Prokopets 1:0 Aleksei Vostriakov 1500
1581 Villem Mesila 1:0 Denis Fedotov 1598