Register
Forgot your password?

Search filter


Search results

Estonian Championship of Gomoku

Anna-Brigita Topkin

Rating: 1185

Madli Mirme

Rating: 1283
vs
0
1
Game info
Round 3
Date : 2017-10-27

Country: Estonia Organizer: Ants Soosõrv
City: Tallinn System: Swiss
Start date: 2017-10-27 Opening rule: Swap 2
End date: 2017-10-27 Timelimit: 20 minutes

RoundsPointsTiebreakRc
#Name12345678BuchM. buch
1Ilya Katsev211201913161215140738.529.5+28
2Kuno Kolk5111081151141109131639.528.5+65
3Georg-Romet Topkin2411711111051121612063828+17
4Denis Orlov602211715010114111111636.526.5+27
5Tauri Purk2016113141301511011154130-37
6Brenet Rahumägi4119112191101113080539.529.5-9
7Ardi Raag19013027121112020115116152621-4
8Kristofer Lõhmus--202511811311216152617+18
9Mark Heidmets16114110602211912010½4.536.526.5-41
10Madli Mirme14015½16112½402211919½4.532.523.5-24
11Rauno Lääne251213019113160405043829+321
12Mart Narva1812316010½71308013½436.527.5+291
13Karl-Ustav Kõlar15½71501711108014112½43526-15
14Kirke Koni10190211231204013020143425-11
15Markus Ikla13½10½201202315070211433.524.5-14
16Anna-Brigita Topkin90501002611712312117043124-43
17Jaak Andero Aasav271304013016026122119142922-294
18Sergei Sonin1202511902208027123124142519-354
19Karl-Mattias Moor71601811102019010017033426-29
20Martin Pukk221101502411907025114033222-18
21Marina Sonina102611407027124116015033022-73
22Liisa Maria Kõllo20040-11819010017026132820-436
23Oskar Pukk261120241140150160180-1325190
24Vladislava Sonina30271230200251210-118032316-107
25Mirk Silver Kass11018026180240-120027132216-354
26Susett Marin Kass230210250160-1170271220221160
27Narvin Aurelius Kass17024070-121018026025012417-387
Round 1
1602 Ilya Katsev 1:0 Marina Sonina 1156
1472 Kuno Kolk 1:0 Tauri Purk 1612
1440 Georg-Romet Topkin 1:0 Vladislava Sonina 1247
1385 Denis Orlov 0:1 Brenet Rahumägi 1433
1427 Ardi Raag 0:1 Karl-Mattias Moor 1278
1472 Mark Heidmets 1:0 Anna-Brigita Topkin 1185
1302 Madli Mirme 0:1 Kirke Koni 1240
1048 Rauno Lääne 1:0 Mirk Silver Kass 1500
1078 Mart Narva 1:0 Sergei Sonin 1500
1470 Karl-Ustav Kõlar 0,5:0,5 Markus Ikla 1279
1419 Jaak Andero Aasav 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
1500 Liisa Maria Kõllo 0:1 Martin Pukk 1101
1195 Oskar Pukk 1:0 Susett Marin Kass 1500
Round 2
1602 Ilya Katsev 1:0 Martin Pukk 1101
1494 Kuno Kolk 0:1 Rauno Lääne 1048
1440 Georg-Romet Topkin 1:0 Jaak Andero Aasav 1419
1371 Denis Orlov 1:0 Liisa Maria Kõllo 1500
1590 Tauri Purk 1:0 Anna-Brigita Topkin 1185
1447 Brenet Rahumägi 1:0 Karl-Mattias Moor 1278
1427 Ardi Raag 0:1 Karl-Ustav Kõlar 1462
1472 Mark Heidmets 1:0 Kirke Koni 1259
1283 Madli Mirme 0,5:0,5 Markus Ikla 1287
1078 Mart Narva 1:0 Oskar Pukk 1195
1500 Sergei Sonin 1:0 Mirk Silver Kass 1500
1156 Marina Sonina 1:0 Susett Marin Kass 1500
1247 Vladislava Sonina 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
Round 3
1500 Susett Marin Kass 0:1 Mirk Silver Kass 1500
1500 Narvin Aurelius Kass 0:1 Ardi Raag 1413
1247 Vladislava Sonina 0:1 Oskar Pukk 1195
1156 Marina Sonina 0:1 Kirke Koni 1252
1101 Martin Pukk 0:1 Markus Ikla 1287
1278 Karl-Mattias Moor 1:0 Sergei Sonin 1500
1419 Jaak Andero Aasav 0:1 Denis Orlov 1371
1185 Anna-Brigita Topkin 0:1 Madli Mirme 1283
1476 Karl-Ustav Kõlar 0:1 Tauri Purk 1590
1078 Mart Narva 0:1 Brenet Rahumägi 1447
1048 Rauno Lääne 0:1 Georg-Romet Topkin 1440
1479 Mark Heidmets 0:1 Ilya Katsev 1602
1460 Kristofer Lõhmus 0:1 Kuno Kolk 1494
Round 4
1500 Susett Marin Kass 0:1 Anna-Brigita Topkin 1185
1500 Mirk Silver Kass 0:1 Kristofer Lõhmus 1446
1247 Vladislava Sonina 0:1 Martin Pukk 1101
1195 Oskar Pukk 0:1 Kirke Koni 1252
1156 Marina Sonina 0:1 Ardi Raag 1413
1500 Liisa Maria Kõllo 1:0 Sergei Sonin 1500
1278 Karl-Mattias Moor 0:1 Rauno Lääne 1048
1419 Jaak Andero Aasav 0:1 Karl-Ustav Kõlar 1465
1287 Markus Ikla 0:1 Kuno Kolk 1508
1078 Mart Narva 0,5:0,5 Madli Mirme 1283
1468 Mark Heidmets 0:1 Brenet Rahumägi 1447
1371 Denis Orlov 0:1 Tauri Purk 1601
1440 Georg-Romet Topkin 0:1 Ilya Katsev 1613
Round 5
1622 Ilya Katsev 1:0 Brenet Rahumägi 1464
1515 Kuno Kolk 1:0 Kirke Koni 1252
1431 Georg-Romet Topkin 1:0 Tauri Purk 1608
1364 Denis Orlov 1:0 Madli Mirme 1283
1446 Kristofer Lõhmus 1:0 Sergei Sonin 1500
1413 Ardi Raag 0:1 Mart Narva 1078
1451 Mark Heidmets 1:0 Liisa Maria Kõllo 1500
1048 Rauno Lääne 1:0 Karl-Ustav Kõlar 1465
1280 Markus Ikla 1:0 Oskar Pukk 1195
1185 Anna-Brigita Topkin 1:0 Jaak Andero Aasav 1419
1278 Karl-Mattias Moor 1:0 Martin Pukk 1101
1156 Marina Sonina 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
1247 Vladislava Sonina 1:0 Mirk Silver Kass 1500
Round 6
1631 Ilya Katsev 1:0 Kuno Kolk 1521
1455 Georg-Romet Topkin 1:0 Mart Narva 1078
1376 Denis Orlov 1:0 Kirke Koni 1246
1446 Kristofer Lõhmus 1:0 Karl-Ustav Kõlar 1465
1584 Tauri Purk 1:0 Markus Ikla 1280
1455 Brenet Rahumägi 1:0 Rauno Lääne 1048
1413 Ardi Raag 1:0 Martin Pukk 1101
1451 Mark Heidmets 1:0 Karl-Mattias Moor 1278
1271 Madli Mirme 1:0 Liisa Maria Kõllo 1500
1185 Anna-Brigita Topkin 1:0 Oskar Pukk 1195
1419 Jaak Andero Aasav 1:0 Susett Marin Kass 1500
1500 Sergei Sonin 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
1156 Marina Sonina 1:0 Vladislava Sonina 1247
Round 7
1500 Susett Marin Kass 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
1101 Martin Pukk 1:0 Mirk Silver Kass 1500
1500 Sergei Sonin 1:0 Oskar Pukk 1195
1185 Anna-Brigita Topkin 1:0 Marina Sonina 1156
1419 Jaak Andero Aasav 1:0 Liisa Maria Kõllo 1500
1271 Madli Mirme 1:0 Karl-Mattias Moor 1278
1275 Markus Ikla 0:1 Ardi Raag 1413
1448 Karl-Ustav Kõlar 1:0 Kirke Koni 1236
1463 Kristofer Lõhmus 1:0 Mart Narva 1078
1048 Rauno Lääne 0:1 Denis Orlov 1386
1510 Kuno Kolk 1:0 Mark Heidmets 1451
1455 Georg-Romet Topkin 1:0 Brenet Rahumägi 1455
1642 Ilya Katsev 1:0 Tauri Purk 1589
Round 8
1500 Liisa Maria Kõllo 1:0 Susett Marin Kass 1500
1500 Mirk Silver Kass 1:0 Narvin Aurelius Kass 1500
1247 Vladislava Sonina 0:1 Sergei Sonin 1500
1101 Martin Pukk 0:1 Kirke Koni 1229
1156 Marina Sonina 0:1 Markus Ikla 1265
1419 Jaak Andero Aasav 1:0 Karl-Mattias Moor 1278
1455 Karl-Ustav Kõlar 0,5:0,5 Mart Narva 1078
1463 Kristofer Lõhmus 1:0 Brenet Rahumägi 1439
1423 Ardi Raag 1:0 Anna-Brigita Topkin 1185
1271 Madli Mirme 0,5:0,5 Mark Heidmets 1438
1048 Rauno Lääne 0:1 Tauri Purk 1575
1523 Kuno Kolk 1:0 Georg-Romet Topkin 1471
1656 Ilya Katsev 0:1 Denis Orlov 1386